Norwichi dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Norwich City dhe Liverpoolit.

Norwichi dhe Liverpooli i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 26-të në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 18:30, do të zhvillohet në stadiumin ‘Carrow Road’, derisa The Reds i pret një takim jo i lehtë.

Pas disa ditësh pushim, është koha që Liverpooli të kthehet aty ku e la dhe të vazhdojë me rezultate pozitive në rrugën për të rrëmbyer trofeun pas 30 vjetësh në Premierligë.

Të besuarit e Jurgen Klopp përballen me Norwich City, skuadër të cilën e mposhtën 4-1 në ndeshjen hapëse për sezonin 2019/20, sezon ku ‘Redsat’ po synojnë të thyejnë rekord pas rekordi.

Pas 25 xhirove, Liverpooli ka grumbulluar 73 pikë, 22 më shumë se ndjekësi më ia afërt Manchester City, që gjendet në pozitën e dytë me 51 pikë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen