Olympiacosi dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (Livee)

Olympiacosi dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për 1/16-tën e Ligës së Evropës.

Topçinjtë janë mysafir të klubit grek në ndeshjen e parë të këtij raundi, e cila do të zhvillohet nga ora 21:00 në stadiumin Georgios Karaiskakis.

Ekipi i Mikel Arteta vjen në këtë raund si fitues i grupit F dhe synon t’i shkoj deri në fund kësaj gare, duke filluar me fitore në Greqi.

Në anën tjetër, vendasit grek vijnë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve dhe do të tentojnë befasinë ndaj Arsenalit.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet mundshme. Dyshja shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë zgjedhur si titullar nga trajneri Arteta.

Arsenal: Leno, Mustafi, Luiz, Sokratis, Saka, Xhaka, Guendouzi, Martinelli, Aubameyang, Willock, Lacazette.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen