Paderborni dhe Borussia Dortmundi – Drejtpërdrejt LIVE

Janë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që do të zhvillohet në mes të Paderbornit dhe Borussia Dortmundit në kuadër të javës së 29-të në Bundesliga.

Ndeshja që fillon në ora 18:00 do të zhvillohet në stadiumin “Bentler Arena”, me mysafirët që cilësohen si favoritë.

Për këtë takim, Paderbon do të jetë pa Klaus Gjasula që ka plotësuar numrin e kartonëve të verë dhe Lucas Jannis Kilian që është i lënduar.

Në anën tjerë, Dortmundi nuk mund të llogarisë në lojtarët si, Marcos Reus, Erling Haaland, Dan-Axel Zagadou, Nico Schulz dhe Mahmoud Dahoud.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen