Parma dhe Interi – Drejtpërdrejt LIVE

Ndeshjen e javës së 28-të në Serie A, Interi e zhvillon si mysafir i Parmas në Ennio Tardini Stadium.

Angazhimi i Nerazzurrëve është më shumë për të ruajtur vendin që e dërgon në Ligën e Kampionëve, duke qenë se tashmë Juventusi ndodhet 11 pikë larg në tabelë.

Nga ana tjetër, parmanët mund të shpresojnë për një vend në Ligën e Evropës, pasi që nuk ndodhen shumë larg vendit të shtatë.

Trajnerët Roberto D’Aversa dhe Cristian Stellini asistenti i Antonio Contes i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë takim.

Formacioni i Interit: Handanovic, Godin, De Vrij, D’Ambrosio, Candreva, Barella, Gagliardini, Biraghi, Eriksen, Martinez dhe Lukaku.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE