Portsmuthi dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (Livee)

Arsenali ka udhëtuar sot në Fratton Park në ndeshjet e raundit të pestë të FA Cup, garës me të vjetër në futboll në botë

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Arsenalit dhe Portsmouthi për ndeshjen e parë të FA Cup në rrethin e pestë.

Portsmuthi dhe Arsenali i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në 1/8 e finales në FA Cup.

Ndeshja që fillon në ora 20:45 do të zhvillohet në stadiumin “Frayyon Park”, derisa The Gunners shiheni si favoritë.

Topçinjtë që tashmë janë eliminuar nga Liga e Evropës, kanë së paku shansin që të fitojnë trofeun e dytë më të çmuar në Angli.

Në anën tjetër, Portsmouthi do të tentojë të kalojë po ashtu në çerekfinale, mirëpo që ka gjasat më të vogla.

Formacioni startues i Arsenalit: Martinez, Sokratis, Luiz, Mari, Saka, Guendouzi, Torreira, Nelson, Willock, Martinelli, Nketiah.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen