Prishtina dhe Drita – Drejtpërdrejt LIVE

Prishtina do të jetë nikoqir i Dritës në derbin që zhvillohet në kuadër të javës së 30-të në Superligën e Kosovës.

Takimi që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin legjendar” Fadil Vokrri, me të dyja skuadrat që kërkojnë vetëm fitoren.

Drita është aktualisht lider i ligës kosovare me 64 pikë, ndërsa bardhekaltrit janë në vendin e katërt me shtatë më pak.

Prishtinasit do e kërkojnë me ngulm fitoren ndaj gjilanasve në mënyrë që të zvogëlojnë diferencën në pikë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen