PSG dhe Dortmundi – Drejtpërdrejt (Livee)

Paris Saint Germain pret sonte në Parc des Princes skuadrën gjermane Borussia Dortmund ku do të synojë kalimin tutje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Ndeshjën e parë e ka fituar skuadra gjermane me rezultat 2-1 por sonte ata do të përballen në Paris me PSG. E për të rikthyer rezultatin trajneri i PSG-se, Thomas Tuchel ka zgjedhur që në sulm të prij Neymar, Cavani dhe Di Maria.

Skuadrës franceze sonte pritet që ti mungojë njëri prej lojtarëve kryesor të saj, Mbappe. PSG do ta pres Borussia Dortmundin në ndeshjen kthyese të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Ndeshjen e parë e kishin fituar gjermanët me rezultat 2-1, duke e lënë të hapur ndeshjen kthyese.

Thomas Tuchelit i duhet fitoja dhe për këtë ai nga minuta e parë do të luajë me Neymar, Cavani e Di Maria në sulm.

Në anën tjetër Dortmundi do të startojë me emra si Hazard, Haaland e Sancho Ndeshja fillon në ora 21:00.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen