Publikohet lista e top 20 trajnerëve më të mirë në botë

Jurgen Klopp ka mposhtur Zinedine Zidanen dhe Pep Guardiola për t’u kurorëzuar si trajneri më i mirë aktual në botë.

Strategu gjerman ka luajtur një rol të rëndësishëm që kur kaloi në Anfield në vitin 2015, duke fituar Ligën e Kampionëve dhe Ligën Premier.

Me Kloppin si trajner, Liverpooli ndaloi dominimin e Manchester Cityt në ligën angleze, derisa në këtë vit triumfuan 18 pikë para Manchester Cityt.

Në vendin e dytë është trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, ndërsa Zinedine Zidan është në të tretin.

Më poshtë keni emrat e 20 trajnerëve të renditur nga mediumi anglez Daily Star: