Reagimi epik i vogëlushit napolitan pasi u detyrua të veshte fanellën e Juves (VIDEO)

Napoli e ka fituar ndeshjen kundër Juventusit në ndeshjen kryesore në kësaj jave në kampionatin italian, me rezultat të ngushtë 2:1.

Përndryshe, ky derbi shquhet edhe për rivalitetin e madh që kanë këta skuadra mes tyre.

Përvec fitores, ajo që ra në sy dhe është bërë virale në rrjetet sociale, është një video ku një djalosh bën me shenjë nga kamera që nuk është tifoz i Juves, por mban veshur fanellën sepse duhet të dilte në fushë i shoqëruar nga futbollistët e Napolit.

Më poshtë mundeni ta shikoni videon epike të djaloshit napolitan: