Real Betisi dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Betis dhe Real Madridit.

Pas fitores së vështirë të Barçës, Reali është i detyruar të marrë vetëm pikët e plota, pasi momentalisht ka humbur kreun në La Liga.

Për këtë, Reali do të kërkojë vetëm fitore kundër Real Betis, skuadër që gjithmonë ka ditur t’i bëjë probleme të mëdhenjve në stadiumin “Benito Villamarín”.

Nuk starton Valverde, derisa Zinedine Zidane e lë sërish në stol Gareth Balen. Për këtë ballafaqim, Real Betisi do t’i ketë lojtarët më të mirë në dispozicion.

Kështu nuk mund të thuhet edhe për Zinedine Zidanen që nuk mund të llogarisë në Marco Asension dhe Eden Hazardin që janë të lënduar.

Formacioni i Real Madridit: Courtois, Militao, Ramos, Varane, Kroos, Benzema, Modric, Marcelo, Casemiro, Lucas dhe Vinicius.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen