Real Madridi dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (Livee)

Real Madridi do të jetë nikqori i Barcelonës përballjen në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Los Blancos dhe Blaugranasit kanë publikuar formacionet zyrtare për El Clasicon e 180-të që fillon në ora 21:00 në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Fansat e futbollit nga mbarë bota do t’i kenë sytë në “Santiago Bernabeu” mbrëmjen e sotme, pasi aty do të luhet El Classico e radhës mes Real Madridit dhe Barcelonës, dy skuadrat më të mëdha spanjolle, që për më tepër këtë sezon po rivalizojnë ashpër për titullin kampion.

Gareth Bale dhe Luka Modric janë lënë në stol për këtë takim, derisa për Barcelonën startojnë Lionel Messi, që gjatë ditës u publikua një video kinse ka disa probleme dhe nga minuta e parë është edhe Jordi Alba.

Të dy rivalët e përjetshëm vijnë në këtë takim me karikimin maksimal për të marrë 3 pikët, duke qenë se gara për titullin kampion ka mbetur tashmë vetëm mes tyre dhe diferenca është vetëm dy pikë në favor të katalanëve.

Këta të fundit numërojnë 4 fitore radhazi, që i kanë ndihmuar të marrin kreun e renditjes me 55 ikë, duke përfituar edhe nga fakti që Reali ka regjistruar një barazim dhe një humbje në dy javët e fundit, duke lënë plot 5 pikë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen