Real Madridi dhe Real Sociedadi – Drejtpërdrejt (Livee)

Real Madrid kërkon gjysmëfinalen kundër Sociedad, starton Januzaj.

Real Madridi do të përballet sot me Real Sociedadin në kuadër të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Los Blancos ka bërë disa zëvendësime sot për përballjen çerekfinale kundër Real Sociedadit.

Zinedine Zidane ka startuar me treshen sulmuese: Benzema, Brahim Diaz dhe Vinicius JR ku pas tyre si tre kuartist është James Rodriguez.

Ndërkohë te Real Sociedad sot nga minuta e parë ka startuar Adnan Januzaj, i cili jo shpesh shihet si një startues tek kjo skuadër, sidomos në ndeshjet e La Ligas.

Kjo është ndeshja e tretë çerekfinale e Kupës së Mbretit. Nga kjo garë me herët është eliminuar Valencias nga Granada dhe Villarreal nga skuadra e ligës së dytë të Spanjës, Mirandes.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen