Real Madridi dhe Valencia – Drejtpërdrejt LIVE

Janë publikuar formacionet për sfidën mes Real Madridit dhe Valencias.

Reali sërish do të zbresë në “Alfredo di Stefano”, për të zhvilluar një ndeshje shumë të rëndësishme në garën për titull, kundër Valencias.

As Bale dhe as Vinicius nuk kanë vend në formacionin titullar, derisa Zinedine Zidane ka hedhur në fushë katër mesfushorë.

Real Madrid dhe Valencia përballen në kryendeshjen e javës së 29-të në La Liga.

‘Los Blancos’ luajnë në shtëpinë e tyre, përballë një kundërshtari mjaft të vështirë si Valencia.

Tri pikët janë jetike për madrilenët, për të mbajtur luftën e ngushtë me Barcelonën, për titullin e kampionit.

Ndeshja mes Real dhe Valencia luhet sonte, me fillim nga ora 22:00.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen