Real Sociedadi dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt LIVE

Real Madridi është mysafir i Real Sociedadit në ndeshjen e javës së 30-të në La Liga që zhvillohet në Reale Seguros Stadium.

Los Blancos do ta kërkojnë fitoren, pasi që me triumf do të ngjiteshin në krye të tabelës me pikë të barabarta me Barcelonën.

Sociedadi ndodhet në zonën evropiane, në vend të gjashtë, me pikë të barabarta me Villarrealin që pozicionohet një vend më poshtë.

Trajnerët Imanol Alguacil dhe Zinedine Zidane i kanë përgatitur njëmbëdhjetëshat startues për këtë sfidë.

Formacioni i Real Madridit: Courtois, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Kroos, Casemiro, Fede Valverde, James, Vinicius dhe Benzema.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE