Rey Manaj shenon golin e pare me Barcen, pastaj ndeshkohet me te kuq (VIDEO)

Ish-lojtari i Interit, ku luajti edhe për Pescara, Cremonese, Sampdoria dhe Pisa, nuk filloi aventurën e tij me Blaugranët e rinj në mënyrën më të mirë – ashtu siç kishte bërë edhe me ekipet e kaluara, për shkak të mosdisiplinës.

Në sfidën kundër Prat në Segunda Division B (kategoria e tretë spanjolle), sulmuesi shqiptar nisi nga fillimi.

Dhe në minutën e 30′ ai gjeti edhe golin e tij të parë, duke shënuar nga penalltia. Nga atje, megjithatë, gjithçka filloi të shkojë keq.

Dy minuta pasi shënoi, ai mori një karton të verdhë për një bërryl në duel ajror. Në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë situata u përkeqësua më tej: në një përpjekje për të mbrojtur topin nga një kundërshtar ai sërish goditi me bërrylë dhe gjyqtari ishte i padurueshëm: kartoni i kuq.

Megjithë protestat nga Manaj dhe shokët e tij të ekipit, vendimi nuk ndryshoi. Dhe aventura në Barcelona B për Manaj merr menjëherë një kthesë të ndërlikuar.