Roma 2 – 2 Juventus (Golat e ndeshjes)

Roma dhe Juventusi i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së dytë në Serie A, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Pas javës së dytë, Juventusi gjendet në vendin e pestë me katër pikë, ndërsa Roma në të 13-in me një pike.

Për Romën debutoi mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla.

Ai luajti nga fillimi dhe bëri paraqitje shumë të mirë.