Roma dhe Bologna – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e parë të xhiros së 23 të Serie A në Itali

Romën për momentin e ndajnë vetëm një pikë nga Atalanta për vendin e katër.

Pikërisht ndeshja hapëse e xhiros së 23 të Serie do të jetë sonte në Stadio Olimpico ku Roma pret skuadrën e papërshtatshme Bologna.

Roma do të kërkojë fitore në këtë ndeshje në mënyrë që të këtë tri pikë më shumë se Atalanta dhe të rrëmben vendin e katër këtë javë në Serie A, pasi që Atalanta do të këtë vështirësi kundër Fiorentinas si mysafirë në ndeshjen që do ta zhvillojë nesër (e shtunë) në ora 15:00.

E për këtë ndeshje trajneri i Romës Paulo Fonseca ka zgjedhur sulmin më të mirë të tij që përbëhet nga Dzeko që do të mbështetet edhe nga Under e Perotti.

Për Romën po ashtu është kthyer në skuadër nga lëndimi Mkhitaryan, në momentin që atyre ju duhet më se shumti.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen