Roma dhe Interi – Drejtpërdrejt LIVE

Roma dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Nerazurrët janë mysafirë të Giallorossëve në takimin derbi të vlefshëm për javën e 33-të në Serie A, takim që zhvillohet në Olimpico nga ora 21:45.

Ekipi i Antonio Contes vjen nga një barazim dhe dy fitore radhazi dhe synon fitoren e tretë me radhë për t’i bërë presion Juventusit në garën për titull.

Në anën tjetër, vendasit e Paolo Fonsecas kanë tri fitore radhazi dhe duan rezultat pozitiv nga ky derbi për të betonuar një pozitë që i dërgon në Evropë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Roma: Pau Lopez, Mancini, Ibanez, Kolarov, Bruno Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola, Mkhitaryan, Pellegrini, Dzeko.

Inter: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Candreva, Barella, Gagliardini, Young, Brozovic, Lautaro Martinez, Alexis Sanchez.

Shiko ketu ndeshjen LIVE