Sevilla dhe Barcelona – Drejtpërdrejt LIVE

Barcelona do të jetë mysafire e Sevillës në kuadër të xhiros së 30-të në La Liga.

Kampioni në fuqi i Spanjës do të ketë punë të vështirë, pasi Sevilla njihet një skuadër që nuk mposhtet lehtë në stadiumin e tyre.

Pas rikthimit të futbollit pas pauzës tre mujore, Sevilla ka marrë një fitore e një barazim, teksa Barcelona ka shënuar dy fitore radhazi.

Katalunasit janë duke kërkuar titullin dhe synojnë të marrin fitore të radhës për mos ta humbur pozitën e parë.

Në anën tjetër Sevilla që ndodhet në pozitën e tretë kërkon pikë në mënyrë që mos ta humbas këtë pozitë.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba, Vidal, Busquets, Rakitic, Suarez, Messi, Braithwaite.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen