Sevilla dhe Real Betisi – Drejtpërdrejt LIVE

Sonte nga ora 22:00 do të zhvillohet ndeshaj e parë në La Liga pas 3 muajsh pezullim për shkak të koroanvirusit.

Sevilla-Betis do të jetë ndeshja hapëse e javës së 28-të në La Liga.

La Liga rikthehet me derbin e madh ‘Andaluziajn’, me Sevillan që në ‘Estadio Ramon Sanchez Pizjuan” pret rivalët e Real Betis.

Kjo ndeshje do të jetë e para që nga ndërprerja e La Ligas që kishte ndodhur më 10 mars, pas përhapjes së pandemisë.

Për të parë Barcelonën dhe Real Madridin, duhet pritur 13 dhe 14 qershorin.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen