Sevilla dhe Roma – Drejtpërdrejt LIVE

Sevilla dhe Roma zhvillojnë ndeshjen e të tetës së finales në Ligën e Evropës që do ta përcaktoja se cila nga këto skuadra do të vazhdojë në çerekfinale.

Si pasojë e pandemisë së coronavirusit dhe pezullimit të futbollit, rikthimi i garës së dytë evropiane për kah rëndësia, do të zhvillohet në Gjermani.

Andaluzianët dhe Giallorossët do të përballen në Schauinsland-Reisen-Arena të Duisburgut në një ndeshje të vetme eliminuese.

Trajnerët Julen Lopetegui dhe Paulo Fonseca i kanë përgatitur skuadrat me të cilat do ta fillojnë këtë takim.

Formacioni i Sevillas: Bounou, Jesus Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon, Banega, Fernando, Jordan, Ocampos, En-Nesyri, Suso.

Formacioni i Romës: Pau Lopez, Mancini, Ibanez, Kolarov, Bruno Peres, Cristante, Diawara, Spinazzola, Zaniolo, Mkhitaryan, Dzeko.

Shiko ketu ndeshjen LIVE