Shakhtari dhe Baseli – Drejtpërdrejt LIVE

Shakhtar Donetsk dhe Baseli i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të çerekfinales së Ligës së Evropës.

Ndeshja që fillon në ora 21:00 do të luhet në stadiumin ‘Vletins Arena’ në Gjermani.

Për këtë përballje, skuadra ukrainase nuk mund të llogarisë në Ismaily dhe Malyshev që janë të lënduar, ndërsa Khocholava është i ndëshkuar me karton të kuq.

Në anën tjetër, Baseli do të jetë pa lojtarët si, Omlin, Ramires dhe Zuffi, që janë po ashtu të lënduar, gjersa Comert ka plotësuar numrin e lejuar të kartonëve të verdhë.

Formacioni i Baselit: Nikolic, Widmer, Van der Werff, Alderete, Petretta, Xhaka, Frei, Stocker, Campo, Pululu, Cabral.

Shiko ketu ndeshjen LIVE