Sheffield Wednesday dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (Livee)

Sheffield Wednesday do të jetë nikoqir i Manchester Cityt për përballjen në kuadër të raundit të tetë në FA Cup.

Të dy skuadrat kanë pbulikuar formacionet zyrtare për takimin që zhvillohet në stadiumin “Hillsborough” nga ora 20:45.

Pep Guardiola ka vendosur që t’i pushojë disa nga lojtarët kryesor dhe t’u ofrojë më shumë minutazhë atyre që qëndrojnë më shumë në bankën rezervë.

Në anën tjetër, Shffieldi ka vendosur të startojë me pothuajse lojtarët bazë, duke shpresuar se mund të bëjnë befasi dhe të kalojë në çerekfinale të garës së dytë më të madhe në Angli.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen