Shoku i Taynas e kalon në epërsi Real Madridin kundër Mallorcas (VIDEO)

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Mallorcas, pas golit të Vinicius Junior.

Braziliani shënoi në miutën e 19, për ta dërguar në avantazh ekipin e tij dhe për t’i siguruar lojë më të qetë në vazhdim.

Ai shfrytëzoi në maksimum një asist nga Modric, teksa me një veprim maestral, dërgoi topin në rrjetë.