Shqiptari: Kërkoj punë për të ushqyer fëmijët, Edi Rama sillet si serb me popullin (Video)

Një banor i dëshpëruar se nuk ka të ardhura për të rritur fëmijët i ka bërë thirrje kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj që ti gjejnë një punë.

Duke folur para kamerave, banori shpërthen pasi tregon historinë kur kishte fëmijën sëmurë dhe u përball me policinë duke i kërkuar që të çonte bidonat në shtëpi.

I trishtuar pasi nuk kishte asnjë zgjidhje për situatën, familjarët i kanë ndihmuar me 20 mijë lekë që të shërojë fëmijën.

Del zoti kryeministër, shqiptarët janë dembela. Ku janë dembela? Na e bëj vendin aty.

Kur s’je i Zoti ta mbash në pushtet, kap e hidhe firmën aty e ik. Ti sikur serb jo shqiptar.