Shqiptari shënon golin e javës në Skoci (VIDEO)

Florian Kamberi ka qenë protagonist në ndeshjen që Rangers e ka zhvilluar në udhëtim te St Johnstone.

Ylli shqiptar u inkuadrua në fushë në minutën e 46-të për të shënuar gol pas katër minutave në fushë dhe për të dhënë një asistim.

Megjithatë Rangers nuk arriti më shumë se një barazim 2-2, duke u larguar edhe më shumë nga ëndrra e titullit.

Pas ndeshjes Kamberi ka thënë se është i lumtur me golin e tij të parë me fanellën e Rangers, por jo edhe me rezultatin final.

“Jam shumë i lumtur që shënova golin tim të parë për klubin, por fatkeqësisht nuk jam i lumtur si do të dëshiroja pasi nuk morëm tre pikët”.