Shrewsbury dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt (Livee)

Shrewsbury do të jetë nikoqir i Liverpoolit në kuadër të përballjes në kuadër të raundit të 1/16 në FA Cup.

Të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 18:00 në stadiumin “Greenhous Meadow”.

Vendasti për këtë takim do të luajnë me lojtarët kryesor, në mënyrë që të tentojnë kalimin në rrethin tjetër të garës së dytë më të madhe në Angli.

Në anën tjetër, Jurgen Klopp ka vendosur që t’u jap më shumë hapësirë lojtarëve që kanë minutazhë më të vogël.

Formacioni startues i Liverpoolit: Adrian, Williams, Matip, Lovren, Larouci, Fabinho, Chirivella, Jones, Elliott Minamino, Origi.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen