Spal dhe Juventusi – Drejtpërdrejt (Livee)

Spali dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Zonja e Vjetër udhëton te Spali për ndeshjen e vlefshëm të javës së 25-të në Serie A, e cila zhvillohet nga ora 18:00 në Paolo Mazza.

Portieri shqiptar i Spal-it, Etrit Berisha, do të tentojë ta ndalë Juventusin e fuqishëm në sulm me Cristiano Ronaldon e Paulo Dybalan, në ndeshjen që do të zhvillohet sot në stadiumin Paolo Meazza.

Ekipi i Maurizio Sarrit vjen në këtë ndeshje pas fitores ndaj Brescias dhe synon fitoren e radhës për të mbajtur epërsinë me Lazion dhe Interin.

Juventusi e viziton sot Spalin me shpresën për ta marrë një fitore bindëse, në mënyrë që të sigurohet që ta mbyllë edhe xhiron e 25-të të këtij sezoni të Serisë A si lider.

Për ta arritur këtë, ata duhet t’ia shkaktojnë humbjen e pestë radhazi Spalit, që aktualisht radhitet në pozitën e fundit në tabelën e Serisë A.

Juventus: Szczesny, Danilo, Rugani, Chiellini, Alex Sandro, Ramsey, Bentancur, Matuidi, Cuadrado, Dybala dhe Ronaldo.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen