Suedia dhe Kosova – Drejtpërdrejt (Livee)

Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Suedisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për miqësoren e luksit që e zhvillojnë sot në Doha të Katarit.

Dardanët dhe skandinavët do të ndeshen mes vete me fillim nga ora 15:45 në stadiumin Al Ahli.

Bernard Challandes dhe trajneri i Suedisë, Janne Andersson, kanë mbledhur për të këtë ndeshje më shumë futbollistë nga kampionatet vendore, pasi nuk është datë e lirë e FIFA-s.

Kosova: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Fidan Aliti, Lirim Kastrati, Anel Rashkaj, Herolind Shala, Zymer Bytyqi, Ylldren Ibrahimaj, Flamur Kastrati, Elbasan Rashani.

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen