Tërhiqet shorti për sezonin e ri në Bundesligë, këto janë ndeshjet e xhiros së parë

Është tërhequr shorti për sezonin 2020/2021 në Bundesligë.

Kampionët në fuqi të Bundesligës, sezonin e ri e nisin me ndeshjen në shtëpi, duke e pritur Schalken.

Ndeshjen hapëse në shtëpi do ta zhvillojë edhe Borussia Dortmund, ndaj Borussia Monchengladbach.

Skuadrat që janë promovuar në Bundesligë, Armenia Bielefeld dhe Stuttgart, takohen me Eintracht Frankfurt dhe Freiburg.

Derbi i parë mes Dortmundit dhe Bayernit do të zhvillohet më 8 nëntor, në kuadër të xhiros së shtatë.