Torino dhe Lazio – Drejtpërdrejt LIVE

Lazio do ta ketë një udhëtim të vështirë te Torino, për të vazhduar në luftën e tyre për titull me Juventusin.

Lazio vjen pas një fitoreje me rezultat 2-1 ndaj Fiorentinës, për të vazhduar në garë, pas humbjes që kishin marr një javë më parë nga Atalanta.

Në anën tjetër trajneri i Torinos, Moreno Longo, ka arritur ta fitojë ndeshjen e parë kundër Udineses.

Simeone për këtë ndeshje ka zgjedhur më të mirë, duke startuar me Tomas Strakoshën në portë.

Në sulm do të jetë Ciro Immobile dhe Caicedo që do të përkrahen nga Luis Alberto.

Nën anën tjetër Torino do të luajë në sulm me Andrea Belottin.

Lazio: Strakosha, Patric, Acerbi, Radu, Lazzari, Milinkovic, Parolo, Luis Alberto, Jony, Immobile dhe Caicedo.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen