Tottenham dhe Chelsea – Drejtpërdrejt LIVE

Tottehami dhe Chelsea do të përballet sonte në kuadër të 1/8 së finales në Carabao Cup.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 20:45 në stadiumin e Spurs.

Për këtë sfidë, Jose Mourinho do të jetë pa lojtarët si Gareth Bale dhe Son Heung-Min, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Frank Lampard do të jetë pa Christian Pulisic, Hakim Ziyech dhe Billy Gilmour që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni i Tottenhamit: Lloris, Alderweireld, Dier, Tanganga, Aurier, Gedson, Ndombele, Sissoko, Reguilon, Bergwijn, Lamela.

Formacioni i Chelseat: Mendy, Azpilicueta, Zouma, Tomori, Chilwell, Jorginho, Kovacic, Hudson-Odoi, Mount, Werner, Giroud.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE