Tottenhami dhe Evertoni – Drejtpërdrejt LIVE

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Tottenham dhe Everton.

Kjo mbetet një nga takimet më interesante të kësaj xhiro në ligën elitare angleze, duke ditur se të dyja skuadrat pothuajse kanë potencial të njëjtë.

Ndeshja bëhet edhe më e veçantë për shkak të dy trajnerëve, me Jose Mourinhon që do të përballet me Carlo Ancelottin.

Do të jetë ndeshje e vecantë, pasi përballen dy trajnerë që kanë fituar pothuajse gjithçka, Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti.

Ata nisin sezonin e ri me ndryshime, më së shumti Evertoni i Ancelottit, që ka blerë dyshen e njohur Allan nga Napoli dhe James Rodriguez nga Real Madridi – që të dy e nisin ndeshjen e parë si titullar.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE