Tottenhami dhe Evertoni – Drejtpërdrejt LIVE

A combination picture shows Real Madrid's Portuguese coach Jose Mourinho (L) and Paris Saint Germain's Italian coach Carlo Ancelotti. Paris Saint-Germain coach Carlo Ancelotti confirmed on May 19 that he wants to leave the French champions to take over at Real Madrid. Real Madrid president Florentino Perez stated on May 20, 2013 that he had not reached an agreement with any coach to succeed Mourinho who will leave Real Madrid at the end of the season. AFP PHOTO/ JAVIER SORIANO (Photo credit should read JAVIER SORIANO/AFP via Getty Images)

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Tottenham – Everton.

Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti do të përballen edhe një herë tjetër, por kësaj radhe në Premierligë.

Të dy trajnerët erdhën vonë në Premierligë këtë sezon, andaj edhe objektivat e tyre janë larg për t’u arritur.

Ndeshja starton në orën 21:00.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE

A combination picture shows Real Madrid’s Portuguese coach Jose Mourinho (L) and Paris Saint Germain’s Italian coach Carlo Ancelotti. Paris Saint-Germain coach Carlo Ancelotti confirmed on May 19 that he wants to leave the French champions to take over at Real Madrid. Real Madrid president Florentino Perez stated on May 20, 2013 that he had not reached an agreement with any coach to succeed Mourinho who will leave Real Madrid at the end of the season. AFP PHOTO/ JAVIER SORIANO (Photo credit should read JAVIER SORIANO/AFP via Getty Images)