Tottenhami dhe Leipzig – Drejtpërdrejt (Livee)

Tottenham Hotspur do të kërkojë ta krijojë një epërsi ta favorshme ndaj RB Leipzig në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në shtëpi, me gjithë mungesat e shumta në formacion.

Skuadra e Jose Mourinhos është nikoqire e klubit gjerman në Tottenham Hotspur Stadium, në takimin e parë mes tyre në fazën e 16 më të mirëve, që nis në orën 21:00.

Tottenhami do ta pres RB Leipzingun në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e Jose Mourinhos është vendase dhe do të kërkojë një fitore në këtë takim, por përballë do ta ketë Leipzingun që ka treguar karakter deri tani.

Për këtë takim Mourinho do të duhet të bëjë pa Harry Kane dhe Heung Min Son, që janë të lënduar.

Tottenhami do të luajë në sulm me Dele Allin, Bergwijn e Lucas. Në anën tjetër te RB Leipzing në sulm do të luajnë Schick e Werner.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen