Trabzonspor dhe Fenerbahce – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin e fundjavës në Superligën e Turqisë, Trabzonspor – Fenerbahce.

Fenerbahce do të luajë në udhëtim te skuadra e Trabzonspor, në kuadër të xhiros së 20-të në Superligën e Turqisë.

Ndeshja mes dy skuadrave pritet të jetë jashtëzakonisht interesante, pasi me fitoren eventuale, secila mund të kap pozitën e dytë në tabelë.

Në këtë ndeshje, nga minuta e parë do të luajë ylli i kombëtares së Kosovës dhe sulmuesi i Fenerbahce, Vedat Muriqi.

Ndeshja mes dy skuadrave luhet me fillim nga ora 18:00.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen