Tranmere dhe Manchester United – Drejtpërdrejt (Livee)

Manchester Unitedi dhe Tranmere kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për 1/16-tën e Kupës FA.

Djajtë e Kuq janë mysafir të Tranmeres në ndeshjen e cila do të zhvillohet nga ora 16:00 në stadiumin Prenton Park.

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer vjen në këtë takim pasi elimino Wolves, ndërsa Tranmere ka fituar tri ndeshje, në tri raundet paraprake.

Edhe në këtë fazë sistemi është i njëjtë ku fituesi kalon tutje, ndërsa në rast barazimi luhej edhe ndeshja kthyese.

Solskjaer ka bërë ndryshime të shumta në formacionin titullar, ndërsa vendasit luajnë me ekipin më të mirë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen