Valencia dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (Livee)

Janë bërë zyrtare formacionet e gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës mes Valencias dhe Real Madrid.

Me fillim nga ora 20:00, Valencia dhe Real Madrid zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës, në Jeddah.

Ky është sistem i ri i Superkupës në të cilën marrin pjesë katër klube.

Real Madridi ka zgjedhur për këtë ndeshje emra si Isco dhe Jovic për sulmin, në mungesë së Bale dhe Benzema.

Në anën tjetër Valencia do të luajë me emra si Ferran Torres dhe Kevin Gameiro.

Real Madrid: Thibaut Courtois, Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy, Casemiro, Fede Valverde, Luka Modric, Isco Toni Kroos, Luka Jovic.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen