Valladolidi dhe Barcelona – Drejtpërdrejt LIVE

Barcelona do të kërkojë fitore në fushën e Valladolid që të mbetet në hap për titull me Real Madridin.

Mbretërit tani kanë shtatë pikë më shumë dhe fitorja do t’i ofronte Barcelonën në katër pikë, duke shpresuar pastaj në ndonjë gabim të Real Madridit.

Për këtë ndeshje Quique Setien ka vendosur të luajë me Lionel Messi e Griezmann, ndërsa Suarez ka mbetur jashtë.

Në anën tjetër te Valladolid në sulm do të luajë Kike Perez dhe Sergi Guardiola. Ndeshja fillon në ora 19:30.

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Vidal, Sergi Roberto, Griezmann, Riqui Puig, Messi.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen