Vazhdon “telenovela” Martinez te Barcelona, këto janë të rejat e fundit

Sipas TyC Sports në Argjentinë, agjentët e Lautaro Martinez janë në Barcelonë për të diskutuar një tjetër ofertë për sulmuesin e Interit.

Negociatat u zgjatën për muaj me radhë dhe me sa duket ishin braktisur për këtë verë, me Nerazzurrët të etur për ta mbyllur atë në një kontratë të re.

Sidoqoftë, Barca nuk po dorëzohet, dhe pasi Lionel Messi u bind të qëndronte për sezonin e fundit të marrëveshjes së tij, klubi e ktheu fokusin e tij përsëri te Lautaro.

TyC Sports pretendon se agjentët Beto Yaque dhe Rolando Zarate janë aktualisht në Barcelonë për negociata.

Ata do të marrin detajet e propozimit të fundit dhe do t’ia kalojnë ato Interit dhe sulmuesit 23-vjeçar.

Ai kishte një klauzolë lirimi në kontratën e tij me vlerë 111 milion €, por kjo ka skaduar prej kohësh për këtë vit, dhe Barcelona kurrë nuk iu afrua asaj me ofertat e tyre gjithsesi.

Me Luis Suarez në dalje, duke negociuar një përfundim me pëlqim të ndërsjellë në mënyrë që ai të mund të bashkohet me Juventusin, Lautaro Martinez do të ishte zëvendësimi ideal.