VIDEO/ E pabesueshme çka bëri Haaland në këtë ndeshje

Shpejtësia është një tjetër armë e fortë e sulmuesit të talentuar të Borusia Dortmundit, Erling Haaland.

Futbollisti norvegjez shënoi një statistikë të frikshme në takimin kundër Borusia Mynshenglabahut (3-0), duke realizuar golin e tretë pasi përshkroi 90 metra për më pak se 10 sekonda përpara se të dërgonte lehtësisht topin në rrjetë.

Kjo shifër i ka mahnitur të specialistët dhe tifozët. Haaland konsiderohet njëri prej sulmuesve me të ardhmen më premtuese në Europë.

Gjatë sezonit të kaluar ai realizoi plot 44 gola me Salzburgun dhe Borusia Dortmundin.