Villareali dhe Barcelona – Drejtpërdrejt LIVE

Xhiroja e 34 në La Liga e gjen Barcelonën në udhëtimin e vështirë te Villarreali, ndërkohë që katalunasve u nevojiten pikë të plota.

Blaugranët kanë mbetur shtatë pikë prapa Real Madridit në garën për titullin e Spanjës, prandaj duhet të fitojnë për ta ngushtuar diferencën dhe për të shpresuar në gabimin e liderit.

Nga ana tjetër, edhe Villarreali është duke bërë përpjekje që ta sigurojë një vend në Ligën e Kampionëve, pasi ndodhet vetëm tri pikë prapa Sevillas që mban vendin e katërt.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Javi Calleja dhe Quique Setien, të cilët i kanë gati formacionet e tyre.

Formacioni i Barcelonës: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Roberto, Busquets, Vidal, Messi, Suarez dhe Griezmanni.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE