Werder Bremeni dhe Bayern Munich – Drejtpërdrejt LIVE

Werder Bremeni do të jetë nikoqir i Bayern Munichut për përballjen në kuadër të javës së 32-të në Bundesliga.

Vendasit do të tentojnë që të fitojnë me çdo kusht në mënyrë që të qëndrojnë së paku në zonën që dërgon në play-offin për të qëndruar në ligën gjermane edhe edicionin e ri.

Në anën tjetër, në rast se Bayerni e mposhtë Werderin, atëherë do të shpallen kampion për herë të tetë me radhë.

Për këtë takim, Werderi nuk mund të llogarisë në Nuri Sahin dhe Kevin Mohwald, që janë të lënduar, ndërsa Milot Rashica starton nga minuta e parë.

Në anën tjetër, Bavarezët do të jenë pa Thiago Alcantaran, Niklas Sulen, Corentin Tolisson dhe Philippe Coutinhon, që po ashtu janë të lënduar.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen