Werder Bremeni dhe Dortmundi – Drejtpërdrejt (Livee)

Katër humbje me radhë në Bundesliga Werder po kalon sezon të vështirë.

Nga vetëm një pikë që e la jashtë Europa Leagues sezonin e kaluar, Werder Bremen këtë edicion rrezikon rënien nga Bundesliga.

Pas 22 xhirove Werderi gjendet në pozitën e 17, një pikë para vendit të fundit, Paderbornit.

Werder Bremen e pret Borussia Dortmundin në takimin e javës së 23-të, së Bundesliges gjermane.Ekipi i drejtuar nga Florian Kohfeldt nuk i ka punët mirë në ligë dhe ju duhen pikët e plota pasi rrezikojnë rënien nga elita e futbollit gjerman.

Momentalisht Bremenin gjendet në pozitën e parafundit në tabelë me 17 pikë të grumbulluara.

Werder, me Rashicën titullar, do të tentojë të këndellet pas katër humbjeve me radhë dhe të ngjitet në renditje për t’i shpëtuar rënies që do të ishte jashtëzakonisht fatale për klubin.

Milot Rashica do ta nis nga minuta e parë ndeshjen derbi që Werder Bremen e zhvillon ndaj Borussia Dortmund të shtunën me fillim nga ora 15:30.

Werder Bremen që po kërkon mbijetesën, në ‘Westerstadion’ luan për fitore kundër Dortmundit, që në mesjavë mposhti PSG-në në Ligën e Kampionëve.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen