Werder Bremeni dhe Heidenheim – Drejtpërdrejt LIVE

Werder Bremen është nikoqir i Heidenheim në ndeshjen e parë të ‘Play-Out’-it në Bundesliga.

Skuadra e yllit kosovar Milot Rashica zuri pozitën e 16-të në Bundesliga, teksa Heidenheim u rendit në vendin e tretë në Bundesliga 2.

‘Play-Out’-i për të siguruar një sezon në Bundesliga zhvillohet me dy ndeshje, teksa në të paren vendas është Werder.

Ylli kosovar, Milot Rashica është titullar në këtë takim dhe pritet ta ketë fjalën kryesore për vendasit.

Rashica do të largohet në verë nga Werder, ndërsa qëllimi i tij është që falë golave ose asistimeve ta mbajë skuadrën e tij në elitën e futbollit gjerman.

Werder Bremen: Pavlenka, Moisander, Veljkovic, Selassie, Bargfred, Friedl, Eggestien, Osako, Rashica, Klassen, Fullkrug.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE