Werder Bremeni dhe Kolni – Drejtpërdrejt LIVE

Bundesliga mbyll kampionatin ditën e sotme.

Werder Bremen do të luajë shansin e fundit për të kaluar në “Play-out” në ndeshjen kundër Koln.

Një finale mbijetese për Rashicën e skuadrën e tij, pasi është mundësia e fundit për të shpëtuar në sfidën që zhvillohet në orën 15:30.

Vendasit kanë rikthyer në formacion sulmuesin shqiptar.

Rashica do të pozicionohet në sulm me shpresën e mirë që të rikthehet në formë, pasi ka vuajtur shumë në muajt e fundit. Ai pritet të largohet, por nuk ka gjetur veten.

Fortuna Dusseldorf në krahun tjetër luan në transfertë kundër Union Berlin dhe mund të sigurojë qëndrimin në Bundesliga duke mos i lënë asnjë shteg Werderit.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE