West Ham dhe Chelsea – Drejtpërdrejt LIVE

West Ham United dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Blutë e Londrës janë mysafir të rivalëve lokal në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Ligën Premier, takim që zhvillohet në Olympic Stadium nga ora 21:15.

Ekipi i Frank Lampard ka dy fitore radhazi pas rikthimit të futbollit dhe synon të tretën me radhë për të kaluar në pozitën e tretë.

Në anën tjetër, vendasit kanë dy humbje radhazi dhe synojnë rezultat pozitiv në shtëpi pasim rrezikojnë rënien nga kategoria.

Trajnerët e dy skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Rudiger, Christensen, Marcos Alonso, Barkley, Kante, Kovacic, Willian, Abraham, Pulisic.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE