West Hami dhe Liverpooli – Drejtpërdrejt (Livee)

West Ham United do të jetë nikoqir i Liverpooli në ndeshjen që zhvillohet në kuadër të javës së 18-të në Ligën Premier.

Të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 20:45 në stadiumin ‘Olympic Stadium’.

Për këtë takim ‘Çekanët’ do të jenë pa lojtarët si, Andryi Yarmalenko, Jack Wilshere, Felipe Anderson, Tomas Soucek dhe Ryan Fredericks, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Jurgen Klopp nuk mund të llogarisë në Nathaniel Clyne, Sadio Mane dhe James Milner, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Henderson, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Origi, Salah, Firmino.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen