Wolverhampton 0 – 2 Arsenali (Golat e ndeshjes)

Arsenali arriti ta marrë fitoren e katërt radhazi në ndeshjen kundër Wolves në xhiron e 33-të, e cila përfundoi me rezultat 2:0. Kjo fitore ia mundëson Arsenalit të afrohet në garën për kualifikim në Evropë, pasi e mposhti Wolvesin që po lufton pikërisht për të njëjtin qëllim.

Wolves e dominoi ndeshjen e zhvilluar sot në Molineaux me posedim të postit dhe raste të krijuara për të shënuara gol, mirëpo nuk arriti t’i realizojë këto të fundit.