Wolverhamptoni dhe Arsenali – Drejtpërdrejt LIVE

Wolverhampton Wanderers dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Topçinjtë janë mysafir të Ujqve në takimin e vlefshëm për javën e 33-të në Ligën Premier, takim që zhvillohet në Molineux me fillim nga ora 18:30.

Ekipi i Mikel Arteta vjen nga dy fitore radhazi dhe synon të tretën radhazi për të ëndërruar një pozitë që i dërgon në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, vendasit gjithashtu janë në formë të lartë me tri fitore radhazi dhe duan ta vazhdojnë këtë seri për të mbetur gjithashtu në garë për një pozitë që i dërgon në Champions.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te londinezët nga minuta e parë luajnë edhe dyshja shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Cedric, Ceballos, Xhaka, Tierney, Aubameyang, Nketiah, Saka.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen – LIVE